top of page
5.jpg

Marcus Nispel

Teksas Katliami

Teksas Testere Katliamı serisi, Tobe Hooper'ın 1974 yılında yayınladığı "Teksas Testere Katliamı" ile başlayan korku filmleri dizisidir. Orijinalinden sonra üç tane devam filmi çekilmiş, ondan sonra da yeni versiyonu çekilmiştir. 

1.jpg

Ari Aster

Hereditary

Ayin, ilk uzun metrajlı film yönetmenliğinde Ari Aster tarafından yazılan ve yönetilen, 2018 Amerikan psikolojik korku filmidir. Toni Collette, Alex Wolff, Milly Shapiro ve Gabriel Byrne, büyükannelerinin gizemli ölümünden sonra gizemli bir varlığın peşini bırakmadığı bir aileyi canlandırıyor.

2.jfif

James Wan

Korku Seansi

Korku Seansı veya İngilizce adıyla The Conjuring, James Wan'ın yönetmenliğini yaptığı, Chad ve Carey Hayes'in yazdığı 2013 yılında gösterime giren Amerikan doğaüstü korku filmi. Film Korku Seansı serisinin ilk filmidir. Korku Seansı, 19 Temmuz 2013'te Amerika Birleşik Devletleri'nde gösterime girdi.

Daniel Stamm

Seytan Kapani

The Devil's Light, Daniel Stamm tarafından yönetilen ve Robert Zappia tarafından yazılan yaklaşan bir Amerikan doğaüstü korku filmidir. Başrollerinde Jacqueline Byers, Virginia Madsen ve Ben Cross oynuyor. Filmin 28 Ekim 2022'de vizyona girmesi planlanıyor.

3.png

James Wan

Annabelle

Annabelle, yönetmenliğini John R. Leonetti, yapımcılığını James Wan'in yaptığı ve senaryosunu Gary Dauberman'in yazdığı 2014 yapımı ABD korku filmidir. Korku Seansı filminin yan ürünü olan film, Ed ve Lorraine Warren tarafından anlatılan Annabelle adlı oyuncak bebeğin hikâyesinden uyarlanmıştır.

bottom of page