top of page

Müzik Aşkınızı Alevlendirecek FilmlerMüzik bazılarımız için duygularımızı ifade etmek olduğu gibi bazılarımız içinse yaşam biçimi olmaktadır. Hayatımızın merkezinde olan müziği birde filmlerde yaşamak gerekir diye düşündük ve sizler için müziği konu alan en güzel ve en büyüleyici filmleri yayınladık. İşte karşınızda o başyapıtlar;


 

#1 WHIPLASHWhiplash, 2014 çıkışlı Amerikan drama filmi. Damien Chazelle tarafından Princeton High School'nin stüdyo grubundaki anılarından yola çıkılarak yazılıp yönetilmiştir. Filmin başrol oyuncuları caz okuyan bir bateri öğrencisini canlandıran Miles Teller ve onun sert mizaçlı hocasını canlandıran J. K. Simmons'dır. 

#2 LA LA LANDAşıklar Şehri, Damien Chazelle tarafından yazılan ve yönetilen Amerikan romantik müzikal komedi-drama filmi. Filmin başrollerinde Ryan Gosling ve Emma Stone yer almaktadır. Film oyunculuğa hevesli Mia ile caz piyanisti Sebastian'ın ilişkisini konu edinmektedir.


 

#3 8 MILE8 Mil 2002 yılında çekilmiş, Eminem'in başrolde oynadığı ve Curtis Hanson'ın yönettiği bir drama filmidir. 1995 yılında Detroit'in hiphop dünyasında geçen film, siyahların tarzı olan hiphop müzikte beyaz bir rapçi olan Jimmy "B-Rabbit" Smith Jr.'ın saygı kazanmaya çalışırken verdiği mücadeleleri anlatmaktadır.


 

#4 Copying Beethoven


Beethoven'ı Anlamak, 2006 yılı yapımı, kurgusal öğeler barındıran, Ludwig van Beethoven'ın yaşamından bir dönem üzerine kurulu bir film.


 

#5 AUGUST RUSH


August Rush yönetmeni Kirsten Sheridan olan 2007 yapımı film. Nick Castle, Jim Hart, Kirsten Sheridan ve Paul Castro filmin senaryosunu yazarken, filmin yapımcılığını Richard B. Lewis yapmıştır. Film ABD'de 21 Kasım 2007'de, Türkiye'de ise 29 Şubat 2008'de gösterime girdi.Bu harika başyapıtlarla içinizdeki müzik hasretini bir nebzede olsa giderebildiysek ne mutlu bizlere. Yüzlerce farklı film müzikleri için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın :) https://www.nedinlesem.net/filmm%C3%BCzikleri

34 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page